05.02.2011

SRWare Iron - szybka i bezpieczna przeglądarkaSRWare Iron to specjalnie zmodyfikowana przeglądarka internetowa bazującą na kodzie źródłowym Chromium (Chromowy), czyli "wolnej" wersji przeglądarki firmy Google - Chrome (chrom).

Geneza przeglądarki SRWare Iron wiąże się z krytycznymi głosami użytkowników wobec firmy Google. A dokładniej przeglądarki Chromium, która posiada mechanizmy pobierające pewne informacje o działaniach użytkownika. Chromium przy pierwszym uruchomieniu m.in. tworzy numer identyfikacyjny użytkownika, włącza automatyczne aktualizacje, czy też raportuje błędy i wysyła je automatycznie na serwery Google.

Niemieccy programiści korzystając open source'owej licencji Chromium, wychodząc naprzeciw zaniepokojonym o swoją prywatność użytkownikom stworzyli przeglądarkę SRWare Iron. Została  pozbawiona najbardziej kontrowersyjnych składników, zachowując przy tym szybkość i funkcjonalność swojego pierwowzoru - Chromium.

Wyglądem, w zasadzie, nie różni się od Chrome i Chromium. Działa zarówno na Windows, jaki i Linux. Można skorzystać z wielu dostępnych motywów i dodatków. Przygotowano również wersję niewymagającą instalacji.

Jeżeli chcecie używać tej szybkiej i lekkiej przeglądarki, odsyłam tutaj.

--

SRWare iron-podstawowa konfiguracja w 3 krokach

SRWare Updater: automatyczna aktualizacja przeglądarki [Windows]

--

Brak komentarzy..

Prześlij komentarz