31.07.2011

Kilka sposobów na włączenie menedżera zadań [Windows]


Kiedy system się zawiesi albo któryś z programów sprawia problemy sięgamy do Menedżera zadań. Można tam wyłączyć dany proces i sprawdzić puls komputera. Najczęściej używanym skrótem jest osławiona kombinacja klawiszy Ctrl + Alt + Delete.

Istnieją także inne sposoby aby go szybko uruchomić.


1. Prawy przycisk myszy

Wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszki na pasku zadań i z menu kontekstowego wybrać opcję Menedżer zadań (Start Task Manager).

2. Ctrl+Shift+Esc

Ten skrót dostępny jest w nowszych Windowsach (Xp, Vista, 7). Uzyskamy ten sam efekt jak w przypadku Ctrl+Alt+Delete.

3. Taskmgr.exe

Kolejny sposób na wyklikanie managera zadań. Wystarczy odnaleźć ikonę managera w katalogu C:\Windows\System32\taskmgr.exe

4. Polecenie: taskmgr

Wybrać z menu Start opcję Uruchom... (kombinacja klawiszy Windows[Super]+R) lub w polu wyszukiwania wpisać polecenie taskmgr.  

5. Skrót na pulpicie

Używając ścieżki C:\Windows\System32\taskmgr.exe. Ścieżkę można użyć jako komendę w wierszu poleceń (cmd).

6. Automatyczne uruchamianie zminimalizowanego menedżera zadań

Należy kliknąć prawym przyciskiem myszy na utworzony skrót (patrz pkt 5) i wybrać właściwości. Następnie zaznaczyć opcję Uruchom: zminimalizowany.
Tak przygotowany skrót trzeba już tylko umieścić w folderze Autostartu (StartUP) który otwieramy: Start => Programy => prawy przycisk myszy na Autostart => Eksploruj. 


--

Automatyczne wyłączanie komputera [Windows] [Linux]

--

15 komentarzy:

 1. Dobra robota. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ufff....uratowało mi to tyłek;) Dzięki!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ok, to znamy wszyscy, a czy menadżer zadań ma jakieś opcje by uruchomić go np zminimalizowanego po uruchomieniu systemu? Bo samo wrzucenie skrótu do Autostartu powoduje otwarcie jego na ekranie po starcie systemu, a chciałbym żeby od razu był w zasobniku...
  /merti

  OdpowiedzUsuń
 4. @Up
  Wypróbuj małą aplikację: "Tray It!"

  OdpowiedzUsuń
 5. Ajak pisze że menedżer zadań został wyłączony przez administratora ( a ja mam konto administratora ) to jak go uruchomić???

  OdpowiedzUsuń
 6. No i git , spoko

  OdpowiedzUsuń
 7. Złapałem jakiegoś syfa "fałszywego antywirusa", który tak zmodyfikował mi system, że nie byłem w stanie uruchomić nawet Menadżera Zadań. Polecam w takim przypadku sposób na to jak uzyskać informację o liście aktywnych procesów w systemie. Klikasz "Start", wpisujesz "cmd", następnie w linii poleceń (w okienku na czarnym tle) wpisujesz "tasklist". Zostanie wylistowana informacja o aktywnych procesach w systemie. Odszukujesz proces, który może być robakiem (np. jakies cyferki.exe) i ubijasz ten proces komendą w linii poleceń "taskkill /F /IM nazwaprocesu.exe". Potem oczywiście warto zerknąć do autostartu i powyłąvczać co trzeba, a także zastosować coś by robaka wywalić np. adwcleaner. Może się komuś przyda.

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam komputer z niemiecką klawiaturą i czasem dobija mnie to do końca bo nie wiem które klawisze co oznaczają więc dzięki ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Prosze o pomoc pisze mi menadzer zadań wyłoczony przez administartora jak go włoczyc prosze o odp plisss

  OdpowiedzUsuń
 10. Android na moim Acer Aspire One działa rewelacyjnie, ściągnąłem najnowszą wersję i wszystko jest ok. Polecam!

  OdpowiedzUsuń
 11. Krótki, świetny artykuł :)

  OdpowiedzUsuń
 12. A jak menadzej zadan jest wylaczony przez administratora i zaden z powyzszych sposobow nie dziala?

  OdpowiedzUsuń
 13. no własnie mam podobnie hasla nie wprowadzałam tasklist nie dziala..menadżer tez:((

  OdpowiedzUsuń
 14. Dziękuję :********
  Chciałam otowrzyć Menadżera na pulpicie zdalnym. Jedyny znany mi sposobu (Ctrl + Alt + Delete) oczywiście odpal go... tylko że na komputerze "stacjonarnym"...
  Jeszcze raz bardzo dziękuję za alternatywy :)
  M.

  OdpowiedzUsuń