23.02.2011

E-mail na chwilę, czyli śmieciowa poczta

Podczas buszowania w Internecie często żąda się od nas podania rozmaitych danych. Przykładowo, może to być adres poczty elektronicznej w celu ukończenia procesu rejestracji. W rezultacie, adres ląduje w bazie i po jakimś czasie, na naszą skrzynkę trafia góra niechcianego spamu. Oczywiście, jest na to rada!

Tymczasowy adres E-Mail

Istnieje wiele serwisów oferujących jednorazowy adres pocztowy na określony czas (dosyć sugestywne nazwy),np.:

www.tempail.com
10minutemail.com
www.20minutemail.com
www.30minutesmail.com
www.trash-mail.com

Mimo, że nie wszystkie są spolszczone ich obsługa nie powinna sprawić większego problemu nawet początkującym. Niektóre serwisy wybiorą za nas losowy login, jeżeli nie mamy pomysłu na to jaki wybrać.

Zaletą tego rozwiązania jest szybkość i wygoda w stosunku do procesu zakładania skrzynki na zwykłych serwisach pocztowych. Wadą jest, że po upłynięciu określonego z góry czasu skrzynka zniknie na zawsze (możemy próbować stworzyć skrzynkę drugi raz o tej samej nazwie) i nie będziemy mieli dostępu do jej zawartości.

Jeżeli jesteście zainteresowani bardziej rozbudowanymi narzędziami, warto zwrócić uwagę na dwie wtyczki do przeglądarki Firefox. Mianowicie, na ułatwiające pracę dodatki powiązane z serwisami spamavert.com lub trashmail.net.

Dla ułatwienia twórcy drugiego z nich stworzyli krótki poradnik:Część administratorów niechętnie podchodzi do tymczasowych adresów i uniemożliwia zakładanie
na swoich stronach kont pochodzących z tymczasowych skrzynek. Z drugiej strony, twórcy tzw. śmieciowej poczty starają się odpowiednio szybko na te blokady reagować.

--

czytaj też e-mail-na-chwile +

--

3 komentarze: