11.03.2011

Alternatywne komunikatory dla Gadu Gadu

Created by Dater_
Najpopularniejszy obecnie komunikator firmy Gadu Gadu, wcale nie jest jedyny i co ważne, nie oferuje najwięcej. Jeśli program, używany do komunikacji ze znajomymi nie spełnia oczekiwań zawsze można poszukać alternatywy. Poniżej, prezentuję wybrane komunikatory, które w krótkim czasie można dostosować do codziennego użytku. Kolejność jest nieprzypadkowa. Została ustalona w oparciu o poziom trudności i czasu jaki trzeba poświęcić na konfigurację. Od najłatwiejszego do najtrudniejszego.

KADU - najlepszy na LinuksaNajpopularniejszy komunikator sieci Gadu Gadu na Linuksie. Umożliwia swobodną komunikację na wielu platformach, w tym na systemie Windows. Zdaniem twórców: "W XXI wieku masz prawo rozmawiać bez towarzystwa reklam i Kadu właśnie to umożliwia". Proces instalacji i konfiguracji nie powinien sprawić problemów. Daje szerokie pole do popisu, jeżeli chodzi o konfigurację i ilość dostępnych wtyczek.

Pobieranie: http://www.kadu.net/w/Pobierz
Dodatki: http://www.kadu.net/w/Pobierz:dodatki
Monitor Serwerów http://www.kadu.net/monitor/


KONNEKT - porzucona sierota


Można go określić mianem - porzuconej sieroty. Mimo, że projekt jest nierozwijany od 2006 roku (!), nadal sprawuje się bardzo dobrze. Przez swoją lekkość, prostotę obsługi i znakomite wtyczki zyskał sporą rzeszę sympatyków. To dzięki nim tworzone są najbardziej potrzebne wtyczki. Konnekt to multikomunikator (poza Gadu Gadu obsługuje też inne sieci, jak: Jabber, Tlen, WPK, LAN, AQQ). Nie oferuje natomiast wiele, jeżeli chodzi o kwestię wyglądu (więcej na temat wyglądu na forum programu). Dostosowywanie go jednak do własnych potrzeb jest przyjemnością.

Pobieranie (tylko Windows): http://www.konnekt.info/download
Obsługa protokołu GG w wersji 8.x/10.x (Nowe Gadu, GG 10) 8.X, 10.X tutaj
kRadio - wtyczka umożliwiająca słuchanie radia internetowego.tutaj


WTW - nadzieja dla majsterkowiczków

Kolejny komunikator jest nadal w fazie rozwoju. Nadzieja na następcę Konnekta. Przede wszystkim projekt skierowany do majsterkowiczów, ale także mniej doświadczony użytkownik powinien poradzić sobie z podstawową konfiguracją. Najważniejszym miejscem dla projektu jest forum, na którym użytkownicy mogą dzielić się swoją wiedzą i pochwalić dokonaniami. Program po ściągnięciu jest prawie "goły", dlatego konieczne jest dobranie odpowiednich wtyczek. Warto polegać na poradnikach dostępnych na forum.

Forum: http://forum.k2t.eu/
Instalator Online http://redir.k2t.eu/go/5/
Zwykły instalator http://redir.k2t.eu/go/6/


MIRANDA IM - niepozorny kombajn Otwarty multi-komunikator na platformę Windows. Opisanie w kilku słowach możliwości tego programu jest chyba niemożliwe. Trzeba by opisać każdą z ponad 500 dostępnych wtyczek. Konfiguracji jest zapewne tyle, co użytkowników. Dostosowanie komunikatora do indywidualnych potrzeb, polega na skopiowaniu pliku lub plików do odpowiedniego katalogu programu. Konfiguracji praktycznie podlega każdy element programu, jak np. tło i lista kontaktów, wygląd okna rozmowy, emotikony, skórki, dźwięki, ikonki i wiele innych. Na początku warto spolszczyć program (plik językowy), potem załadować wtyczkę Modern Contact List i zarezerwować sobie nieco czasu.

Pobieranie: http://www.miranda-im.org/download/ (instalacja portable lub normalna)
Pluginy: http://addons.miranda-im.org/ strona w języku ang.

Podsumowanie

Konfiguracja wcale nie jest taka trudna, jak się na początku wydaje. Poświęcony czas na budowę komunikatora "pod siebie" zwróci się po dwakroć. Otrzymamy w zamian stabilny i wygodny komunikator, który będzie odzwierciedlał nasze potrzeby i dawał mnóstwo przyjemności z pracy. Nie mówiąc już o satysfakcji ze stworzenia czegoś oryginalnego.

Brak komentarzy..

Prześlij komentarz