02.03.2011

Jak umieścić ulubioną muzykę na stronie www, blogu, forum [widżet Grooveshark]

--

!! UWAGA, AKTUALNY PORADNIK ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ !!

--
Aby uatrakcyjnić naszego bloga (stronę www, forum itp.), możemy na nim umieścić ulubioną muzykę, w postaci playlisty lub pojedyńczego utworu. Wykorzystamy do tego celu, popularny serwis z muzyką - Grooveshark, a ściśle mówiąc, z widżetów jakie oferuje.

Na początku, udajemy się na stronę widgets.grooveshark.com. Póki co, dostępne są tam dwa widżety: Chameleon i Single Song (pojedyńczy utwór).

Step 1Pierwszy krok, to wybór widżetu (np. Chameleon) i określenie jego wymiarów (dokonujemy tego za pomocą suwaków) i kolorów - można wybrać jeden z gotowych zestawów lub dobrać je samodzielnie.

Step 2


Następny, bardzo ważny krok, to wybór piosenek na naszą playlistę. Korzystamy z ogromnej bazy piosenek dostępnej w serwisie Grooveshark lub z umieszczonych tam gotowych playlist, które tworzone są przez użytkowników serwisu. Można łatwo dodawać, usuwać i zmieniać kolejność utworów na liście.


Finish!

Ostatnim krokiem, jest skopiowanie utworzonego w ten sposób kodu html i wklejenie go na naszą stronę lub bloga. Aby muzyka włączała się automatycznie po wejściu na naszą stronę, to we fragmencie kodu zakończonym tak: &p=0, musimy zmienić wartość na: &p=1.


A oto efekty pracy:

Co więcej, założenie konta na serwisie Gooveshark, pozwoli na zapisanie stworzonych przez nas widżetów, jak i umożliwi nam ich edycję w przyszłości. Ponadto, będzie można skorzystać z, bądź co bądź, kontrowersyjnej funkcji: upload an MP3 from your computer i umieścić na liście własne piosenki z komputera.

Brak komentarzy..

Prześlij komentarz