25.02.2011

Gra pozorów, czyli biurowa rozrywka

Fot. Shannon Kokoska

Zdarza ci się, że musisz siedzieć w pracy przed komputerem, kiedy nie masz na to najmniejszej ochoty? Masz już dosyć, a ciężki tydzień nie chce się skończyć? Albo nadal odczuwasz trudy weekendowych wojaży? Na domiar złego, szef wiecznie marudzi i obserwuje jak pracujesz.

Nie widzisz, że jestem zajęty ?

Jeżeli chcesz zwiększyć swoją produktywność w pracy, spróbuj obejrzeć śmieszny filmik na YouTube albo zagrać w grę online. Przecież, poważni naukowcy, w poważnych badaniach, udowodnili, że krótka przerwa na taką rozrywkę, pobudza kreatywność i zwiększa wydajność pracownika. Jeśli twój szef ma gdzieś, badania poważnych naukowców i twierdzi, że najlepszą rozrywką jest pisanie raportów albo obserwowanie słupków, to masz dwa wyjścia.

Albo zmienić pracę, albo połączyć przyjemne z pożytecznym i wejść na stronę cantyouseeimbusy.com. Są tam specjalnie przygotowane gry, które, z wyglądu przypominają zwykłe pakiety biurowe. Wystaczy wpisać nazwę swojej firmy (oczywiście, nie musi być prawdziwa) i zabrać się do pracy (gry). Szczególnie pomysłowa jest gra typu arkanoid, o nazwie Breakdown (polega na zbijaniu piłeczką tekstu w Wordzie z pomocą paletki - suwaka).

Wilk syty i owca cała ?

Oprócz tego, że można dzielić się, swoimi wynikami z innymi graczami, ciekawostką jest licznik, umieszczony na strone. Ponieważ czas to pieniądz, a relaks ma swoją cenę. Pokazuje on, w walucie euro, ile przez jej istnienie straciła światowa gospodarka*.

*Na podstawie przeciętnego wynagrodzenia 31.500 € rocznie, kalkulator dodaje czas gry każdego odwiedzającego i oblicza sumę kosztów zbiorowego grania.

Brak komentarzy..

Prześlij komentarz