01.04.2011

Jak odzyskać przypadkowo usunięty plik [Windows]


Zdarzyło Ci się w ferworze kasowania (np. kolekcji zdjęć z dysku twardego albo sformatowania pendrive'a lub karty SD) usunąć pliki, których unicestwiać nie zamierzałeś? Nawet, jeżeli usunąłeś ważne pliki z kosza systemowego istnieje szansa by je odzyskać!

Recuva to aplikacja znanego producenta takich programów jak Ccleaner i Defraggler, które w szybki sposób potrafią wyciągnąć komputer z opresji.Podczas instalacji warto uważać na propozycje zainstalowania nowych programów lub pasków narzędziowych, które tylko zaśmiecają system. Jeżeli nie chcemy instalować na dysku programu można pomyśleć o pobraniu wersji portable.
Dla dociekliwych: polska wersja językowa znajduje się w pliku 1045.dll.
Program oferuje również opcję bezpiecznego nadpisywania. Taka metoda może sprawić, że pliki powinny zniknąć na zawsze.Ważne, żeby przed próbą odzyskania ważnych plików nie dokonywać zbyt wielu operacji, gdyż dane te mogą ulec nadpisaniu. Wtedy szansa na ich odzyskanie znacząco spada. Najlepiej będzie skorzystać programu nagranego na dysk zewnętrzny - pendrive USB lub kartę pamięci, czyli w wersji bezinstalacyjnej (portable). Aby jeszcze bradziej zwiększyć prawdopodobieństwo odzyskania danych, można skorzystać opcji głębokiego skanowania lub innego programu do odzyskiwania danych.


Brak komentarzy..

Prześlij komentarz