20.04.2011

Read it Later: Przeczytaj to później - dodatek do Firefox'a [Windows] [Linux]


Gdy trafimy na interesujący artykuł lub stronę, Read it Later pozwoli wygodnie zachować ją na później. Dodatek zapamięta daną stronę, bez dopisywania jej do zakładek przeglądarki.

Treść strony może zostać również skopiowana do katalogu. Dzięki takiemu rozwiązaniu, będziemy mieć do niej dostęp po odłączeniu od Internetu - offline.Aby dokonać archiwizacji w Firefox wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszki na interesującą stronę i z menu kontekstowego wybrać opcję Read it later lub kliknąć na logo dodatku widoczne na pasku adresu  (tak by pojawił się czerwony haczyk).

Zapisanie takiej strony na dysk jest równie proste. Wystarczy skorzystać z opcji Download Reading List. Można również skorzystać z opcji automatycznego zapisywana treści stron do wskazanego katalogu na dysku. Treść strony może zostać zapisana również w formie tekstowej.Po wyborze opcji Click to save mode po kliknięciu na odnośnik umieszczony na stronie, zostanie on dopisany do listy.


Najważniejszą cechą Read it Later jest integracja z wieloma różnymi aplikacjami i platformami. Dostępne wersje na urządzenia mobilne (np. iPhone, iPad, Android, Blackberry, S60, Windows Phone), a nawet wersja web'owa - online.

Dodatek współpracuje z niektórymi serwisami, jak Delicious, AddThis, czy AddInto oraz aplikacjami na Windows (Desktop Google Reader, FeedDemon) i Mac/Os (Read Now, Gruml). Istnieje również specjalne rozszerzenie do przeglądarek Safari i Chrome / Chromium / Iron.Po utworzeniu konta na stronie readitlaterlist.com będzie można synchronizować zapamiętane strony z innymi urządzeniami (odczytać w pracy lub w podróży) albo przesłać je na e-maila.

Brak komentarzy..

Prześlij komentarz