13.04.2011

Starsze wersje programów: bo nowe nie znaczy lepsze [Windows]

Nie rzadko siła przyzwyczajenia lub starzejący się system operacyjny wymuszają pozostanie przy wcześniejszych wersjach ulubionych programów. Na ascetycznie wyglądającej stronie oldversion.com i oldapps.com znajdziemy archiwa dawnych wersji znanych programów.

Producenci często prześcigają się we wprowadzaniu kolejnych wersji programów. Jednak, oprócz przypisania kolejnego numeru nie oferują zasadniczych usprawnień. Co więcej, wprowadzane na siłę zmiany czasem powodują nowe problemy. Oczywiście, nie jest to sztywna zasada. W niektórych przypadkach poprawki, uaktualnienia czy zmiany wizualne skutecznie optymalizują program.

Po co zmieniać coś co jest dobre i sprawdzone?

Przykładowo, program do wspomagania ściągania plików o nazwie NetTransport, którego ostatnią w pełni darmową wersję opatrzoną numerem 1.87 - znajdziemy w bazie oldversion.com. Nowsze wersje tego programu są udostępniane za darmo tylko przez 90 dni. Po upływie tego okresu wyświetlają natrętne powiadomienia o wygaśnieciu licencji i ofercie kupna pełnej wersji.

Oprócz tego możemy odnaleźć zapomniane wersje programów: Nero, Skype, ACDSee, WinAmp, Total Commander, Acrobat Reader czy też przeglądarek, jak Internet Explorer, Chrome i Firefox. Poza tym, na oldapps.com znajdziemy dawne wersje systemu operacyjnego Ubuntu.

Brak komentarzy..

Prześlij komentarz