13.03.2011

Najlepsze dodatki do Firefox'a !


Firefox oferuje wiele znakomitych rozszerzeń, które sprawią, że przeglądanie stron jest szybsze i przyjemniejsze.

Adblock plus - pogromca reklam i irytujących obrazków. Znienawidzony przez reklamodawców. Korzysta z wielkich baz filtrów i pozwala na dopisywanie własnych reguł. Bannery i nachalne dźwięki można ujarzmić klikając prawym przyciskiem myszki na niechciany obiekt, a następnie z menu wybierając opcję Zablokuj obrazek. Strony będą wczytywane szybciej i staną się bardziej czytelne.

No script - kolejny pogromca, tym razem szkodliwych skryptów i apletów Javy. Działanie JavaScript polega na tworzeniu ciasteczek (pobieraniu informacji o przeglądarce), manipulację oknami, wyświetlanie okien, zarządzanie pluginami oraz arkuszami stylów. Aplety Javy udostępniają w przeglądarce interaktywne funkcje za pomocą wirtualnej maszyny Java (np. czaty, serwisy z grami). No script daje szerokie możliwości blokowania niechcianych skryptów i apletów. Dobrze sprawdza się w duecie z Adblock'iem.

DownThemAll! - umożliwia pobieranie wszystkich odnośników, czy obrazków ze strony internetowej. Jako rozbudowany menedżer ściągania wyposażony jest w funkcję wznawiania, wyszukiwania dodatkowych źródeł plików i określania prędkości pobierania. Pozwala na określenie kolejności ściągania plików. Ściąganie filmików z YouTube, galerii zdjęć, większych plików (jak np. obrazy płyt Linux'a), a nawet kompletnej strony internetowej nigdy nie było łatwiejsze.

Default FullZoom Level
- pozwoli uzyskać stałe powiększenie wyświetlanych stron.

Firefox 4 UI Fixer i Movable Firefox Button - rozszerzenia przeznaczone jedynie dla 4 generacji Firefox'a. Pozwalają one rozprawić się z nowym przyciskiem Menu. Po wyłączeniu paska menu pojawi się pomarańczowy przycisk narzędzi. Dzięki tym rozszerzeniom będzie można go przesunąć w dowolne miejsce, a nawet usunąć z pola widzenia.

Liczba dodatków i motywów wciąż rośnie. Napisano ponad 5 tysięcy różnych dodatków! Są łatwe do instalacji i aktualizacji. Warto pamiętać, że instalowanie większej ilości wtyczek może spowodować efekt odwrotny do zamierzonego. Nadmiernie obciążony dodatkami Firefox może się wolniej uruchamiać i wczytywać strony. Umiejętne dobranie dodatków powinno wpłynąć na bardziej efektywną i zdecydowanie przyjemniejszą pracę.

--

Sprawdź, które dodatki najbardziej spowalniają Firefox'a

Read it Later - przeczytaj to później - świetny dodatek do Firefox'a

[Firefox] Szybsze pobieranie z Megaupload, Rapidshare i in.

Zarządzenie menu kontekstowym w [Firefox]

--

Brak komentarzy..

Prześlij komentarz