04.04.2011

Sprawdź, które dodatki najbardziej spowalniają Firefox'a

Od dawna wiadomo, że instalowanie kolejnych dodatków spowalnia Firefox'a. Nowa generacja przeglądarki nie wyeleminowała tego problemu. Twórcy postanowili spróbować nowej metody.

W tym celu, stworzono czarną listę dodatków, które mają wpływ na ospałość przeglądarki. Okazuje się, że instalowanie kolejnego dodatku może wydłużyć uruchamianie, aż o 10%!

Problem dotyczy, nie tylko samego czasu uruchamiania przeglądarki, ale i prędkości wyświetlania stron. Eleminacja spowalniających dodatków będzie polegać na mobilizacji autorów, do wprowadzenia odpowiednich poprawek (poprzez ostrzegające monity i narzędzia do optymalizacji).

Pod lupę pójdzie sto najpopularniejszych dodatków, a sama lista ma być  uaktualniania. Przykładowo, dodatek o nazwie FastestFox, paradoksalnie, wydłuża uruchamianie Firefox'a, aż o 33% (przekracza przyjęty punkt krytyczny 25%). Oczywiście, na prędkość działania przeglądarki mają też wpływ inne czynniki. Co więcej, na niektórych komputerach spadek prędkości może nie być tak odczuwalny.

--

Read it Later - przeczytaj to później - świetny dodatek do Firefox'a

[Firefox] Szybsze pobieranie z Megaupload, Rapidshare i in.

--


Brak komentarzy..

Prześlij komentarz