14.05.2011

Katapultujące gry przeglądarkowe!


Angry Birds to absolutny hit. Gra polega na wystrzeliwaniu z procy ptaków, które mają zniszczyć zielone świnie. A świnie wyrządziły wielkie świństwo, bo ukradły ptasie jaja. Do tego ukrywają się pod dziwnymi konstrukcjami, które najlepiej szybko zburzyć!

Gra robi furorę na urządzeniach przenośnych, tabletach i smartfonach (m.in. iPhone,iPod,iPad - Android, iOS Apple). Częste aktualizacje oraz dodatkowe bonusy zachęcają do gry fanów z całego świata. Od niedawna dostępna również darmowa wersja online. Dla przeglądarek z rodziny Chrome/Chromium/Iron napisano specjalne rozszerzenie (WebGL). Gra działa też(również offline) na innych przeglądarkach z zainstalowanym oprogramowaniem Flash i obsługującymi html5.Crush The Castle - uzależniająca demolka. Z tą różnicą, że polega na burzeniu zamków i gładzeniu staromodnie przyodzianych postaci. Co ważne, można samodzielnie tworzyć zamki dzięki prostemu konstruktorowi. Duże zainteresowanie zaowocowało wydaniem kolejnych części:

Crush the Castle Players Pack
Crush The Castle 2
Crush The Castle 2 Players Pack


Siege Master
- zasady podobne jak u poprzedników. Nieco uboższa, ale równie wciągająca.


Sandcastle - obrona nadmorskiego pałacu atakowanego przez okręty. Możliwość dosonalenia broni wraz z kolejnymi etapami.


Latające Chomiki
- należy wystrzelić chomika na jak największą odległość. Umiejętne sterowanie futrzakiem pozwoli zbierać bonusy i tym samym wydłużyć czas lotu. Sterowanie za pomocą jednego przycisku myszki. Uszkodzeniu może ulec najwyżej myszka, chomiki mają się dobrze.


--

Czytaj też:

Kultowe gry konsolowe z lat 80-tych

Gra w pozory, czyli biurowa rozrywka

Get sell - giełda może być prosta!

--

2 komentarze:

  1. Świetne są tego rodzaju gierki! :D Choć muszę przyznać, że z Latającymi Chomikami się jeszcze nie spotkałam, ale prezentuje się ciekawie. :P

    OdpowiedzUsuń
  2. może z innej beczki, ale też fajna gra dla zabicia czasu. Przeglądarkowy manager piłki nożnej za darmo, kilka uwag i wskazówek można znaleść na blogu http://managergoaltycoon.blogspot.com/ , polecam

    OdpowiedzUsuń