19.06.2011

Stwórz bezpieczny pendrive USB [Windows]

Pamięć przenośną USB (Pendrive) można wyposażyć w wiele ciekawych aplikacji portable (w wersji bez-instalacyjnej). Do uruchomienia potrzebują więc sprawnego komputera z systemem Windows.

Przedstawione poniżej sprawdzone narzędzia, nie tylko zajmują mało przestrzeni dysku, ale znacząco poprawiają bezpieczeństwo i wygodę pracy na komputerze.Dr.Web CureIt - przenośny i lekki antywirus nie wymagający instalacji.

USB Alert - dla zapominalskich - przydatna aplikacja, która za pomocą wyświetlanych powiadomień przypomina użytkownikowi o potrzebie bezpiecznego usunięcia sprzętu.

Drag'n'Crypt ULTRA - szyfruje i deszyfruje pliki przy pomocy bezpiecznych algorytmów Twofish i TEA.

Panda USB Vaccine - szczepionka blokująca szkodliwe kody, które uruchamiają się po podłączeniu pendrive'a do komputera (AutoRun.inf).

Spybot Portable - jeden z najlepszych skanerów do wykrywania i usuwania złośliwego oprogramowania typu malware i spyware. Wyposażony w zaawansowane opcje dające dostęp do ukrytych funkcji systemowych.

CCleaner - odkurzacz, który sprawnie i szybko usunie zbędne śmieci.

KeePass - manager służący do bezpiecznego przechowywania i zarządzania hasłami zabezpieczonych algorytmem Rijndael.

--

Stwórz własny sytem operacyjny na pendrive USB - za darmo - w 15 minut ! [SLAX]

System na stary i słaby komputer

--

1 komentarz:

  1. Fajny artykuł :) dzięki za wskazówki i przydatne programy na pendrive. Myślę, że Dr.Web CureIt i USB Alert są proste i bardzo przydatne :)

    OdpowiedzUsuń