06.04.2011

CCleaner: Codzienna higiena [Windows]

Lizbeth Luquet by deviantart
Doceniony przez miliony użytkowników - darmowy program do optymalizacji i czyszczenia systemu. Bezpiecznie i szybko usunie śmieci zalegające na dysku.

CCleaner uprzątnie tymczasowe pliki internetowe i osierocone wpisy w rejestrze. Opróżni systemowy kosz, usunie logi, ciasteczka (coockies), listy otwieranych dokumentów i programów. Dodatkowo, pomoże w odinstalowaniu programów i ustawieniu autostartu. Oferuje wsparcie dla najnowszych przeglądarek: Firefox 4 i Internet Explorer 9 oraz wielu popularnych programów, jak chociażby Adobe Acrobat Reader, Skype, Nero, czy pakiet biurowy Microsoft Office.

W niektórych przypadkach usunięcie tymczasowych plików może zwolnić sporo miejsca na dysku (do kilku GB) i przyspieszyć działanie systemu. Co więcej, pozbycie się historii przeglądanych stron, schowku czy zrzutów pamięci wpłynie na poprawę bezpieczeństwa użytkowania. Szczególnie, po zakończeniu pracy na obcym komputerze.

Aby nie zapomnieć o codziennej ochronie, można skorzystać z opcji "Automatycznie czyść komputer podczas startu systemu". Wydłuży to nieco czas uruchamiania systemu, ale nie trzeba będzie pamiętać o ręcznym sprzątaniu.

Do pobrania wersja instalacyjna i portable. Przy instalacji warto uważać na dodatkowo proponowane oprogramowanie. Polska wersja językowa w pliku o nazwie 1045.dll. Inne programy tego producenta: Recuva i Defraggler.

Brak komentarzy..

Prześlij komentarz